redactie | maandag 9 april 2018
Scheepsbouw, Cruise
Terwijl het Rotterdamse droogdok van Damen al vier jaar tevergeefs wacht op klandizie, ontving Damen Shiprepair Brest in maart cruiseschip Ventura van P&O Cruises voor een uitgebreide onderhoudsbeurt.
Het 290 meter, 116.000 DWT schip bezocht voor de eerste maal het droogdok sinds de oplevering in 2008. Naast het reguliere onderhoud werden ook twee exhaust gas scrubbers en een sea chest geïnstalleerd. Verder werd onder meer de romp gereinigd (onder ultrahoge waterdruk) en opnieuw geschilderd.
Na twee weken in het grootste droogdok van Damen Shiprepair Brest (420 x 80 meter) werd de Ventura topfit verklaard en weer in de vaart genomen. Eind maart zette het schip met 3.574 passagiers en 1.220 crew members koers voor een twaalfdaagse cruise naar de Canarische Eilanden en Lissabon.
Meld je nu aan voor de nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws van Maritiem Nederland.
Bent u nog niet bekend met Maritiem Nederland? Vraag dan hier uw proefabonnement aan!
Neem nu een abonnement en ontvang elke maand hèt vakblad voor de maritieme sector op de deurmat.